Last Strike - rozhovor - 2. část

25. dubna 2008 v 17:56 | Kaktus |  ROZHOVORY

Z vašeho songu Fotbal je jasné, že máte fotbal rádi. Chodíte někam fandit?

Pedro: TJ Mařatice - Východ, pozdrav všem z Mařatice Ultras. :-)
Carlos: Mařatice Ultras. Je to sranda.
Brudr:Modro-žlutým soccermanom.
BAD: Kolektivní i jiné sporty mám rád, ale nechci se tady rozepisovat o svém kritickém pohledu na byznys zvaný "sport" - to bych zřejmě odbočil od tvé otázky. Co se fandění jakéhokoliv druhu týče, tak to jde opět mimo mně - znám spoustu zajímavějších a přínosnějších způsobů, jak naložit se svým volným časem...

Co říkáte na současné Hooligans a Ultras?

Pedro: Sleduju sem tam stránky hooligans.cz, kde najdeš reporty z chuligánských akcí či fotky, jak fandí ultras různých týmů na stadionech. Mám respekt ke každému, kdo si dá tu práci a připraví pořádné, chytré a zajimávé choreo či pyro show. Chuligánství jde mimo mě, ale když to někoho baví a realizuje se v tom, jeho věc…pokud se porvou mezi sebou někde mimo stadion, žádný problém.
Karlos: O takové věci se nezajímám.
BAD: Týká se to trochu i té předchozí otázky. Jak říká Pedro, pokud někdo rád fandí a chce se touto formou (chorea, pyro schow) seberealizovat, nemám s tím problém. Můj respekt mají samozřejmě především ulras (např. Bohemians), jenž se otevřeně postaví proti rasistických a xenofóbním myšlenkám jiných skupin Hooligans a Ultras, kterých je na stadionech bohužel většina. Druhá strana mince je však zbytečně vysoká míra "vandalismu a agresivity" většiny těchto skupin. Nejsem v žádném případě pacifista a násilí uznávám jako jeden z legitimních prostředků boje proti subjektům které mají na násilí monopol (např. stát) či jiným skupinám, jejichž primárním cílem je fyzická eliminace veškeré opozice (např. fašisté a bolševici). Demolování stadionů či domlouvání bitek, což zřejmě ke kultuře těchto skupin neodmyslitelně patří, tak moc pochopit nedokážu.

Na web. stránce máte odkaz na organizaci Svoboda zvířat. Jaký je váš názor na práva zvířat?

Karlos: Myslím, že bychom neměli zůstávat lhostejní k jakémukoliv zlu a bezpráví kterého se lidé dopouštějí, jak na lidech, tak i na zvířatech.
BAD:Souhlas. Za sebe bych však ještě dodal, že jsem k uvedené organizaci velmi kritický. Mnohem sympatičtější jsou mi například aktivity a myšlenky lidí okolo realita.tv.

Máte nebo měli jste nějaké problémy s neonacisty?

Pedro: Heh…no třeba za naši krátkou historii zaútočili 3x na koncert, kde jsme hráli, ve snaze koncert přerušit či zrušit…Slzným plynem, dýmovnicí a teď naposled nahlásili, že je v klubu bomba…Stačí?
Karlos: Když jsem byl malý hippie punk hi hi.
Brudr: Kdyby nebyly problémy tak zpíváme o lásce jak 90% těch rádoby umělců z rádiaJ.

Co si myslíte o současné situaci, kdy náckové vraždí antifašisty?

Pedro: Co ti mám na to říct? Jen doufám, že spousta lidí otevře konečně oči! Příště to může být kdokoli další, kdo se náckům jakýmkoli způsobem znelíbí.
Karlos: Co na to říct. Je to hnus.
Brudr: No coment.
BAD: Myslím, že je to logické a naprosto předvídatelné vyústění jejich aktivit, vyplývajících z této zvrácené a zločinné ideologie. Stačí se ohlédnout zpět do historie a zhodnotit, jakým způsobem se fašismus a nacismus (nebo bolševismus) postupně dostával k moci a jakým způsobem se vypořádával s jakoukoliv opozicí. Nesmíme to opět nechat zajít tak daleko a jako demokraté té doby tvrdit, že je to jen nepatrná menšina frustrovaných jedinců, která se ve společnosti časem rozpustí, jelikož síla demokratických myšlenek je nezlomná. Musíme se tomuto problému (a nejen jemu) všemi prostředky postavit sami a teď (zítra by mohlo být již pozdě) a nespoléhat na to, že to za nás udělá někdo jiný!

Jaká je ve vašem okolí undergroundová scéna?

Pedro: V okolí UH a OE je velice v pohodě scéna. Lidi tady nerozlišují jestli jsi skinhead, punk, HC…
Pomáhají si navzájem. Máme společné nepřátele. Kapely v našem okolí se podporují, ať už jedna hraje crust a druhá třeba Oi!
Karlos: Myslím že tady máme dobrou scénu. Opravdové UNITY a o to nám jde. Né plivat na každého, kdo je jinak oblečený a nosí jiné nášivky. Spojuje nás stejná věc a né hadry.
Brudr:Punx, skins, hardcore kids, crusties, metalmaniacs & drunks (pozdrav Trilobárnimu a Fankovi, he he he) UNiTY!
BAD:Vyjadřuji touto cestou podporu a svůj obdiv a dík ke všem lidem, kteří se snaží jakkoliv pozitivně a nezištně zapojit do jejího fungování (ať už jsou to lidé z kapel, lidé pořádající koncerty, vařící jídlo, provozující distra, a mnoho dalších) - nasrat na všechny byznysmeny ve "scéně", kteří by na ní chtěli jakkoliv profitovat!

Máte nějaké zajímavé zážitky z koncertů?

Pedro: No musím se přiznat, že mě fakt dostalo, když za mnou po jednom koncertě přišla holka a chtěla podpis do deníčku ha ha…ne v pohodě, každého věc, jen jsem myslel, že se to dělá spíš na koncertech Tokyo Hotel či jak se to kurva jmenuje, než na punkovém koncertě.
Karlos: Zážitky máme pořád a nejen na koncertech.
Brudr: Je jich hodně. Některé dobré, některé špatné. Špatný zážitek byl ten, když nás na jednom koncertě všichni měli za nácky i přes to, že jsme rozdávaly letáky s antifa tématikou. Někteří lidi jsou asi fakt vymaštění.

S kým byste si chtěli zahrát na koncertě? A s kým byste si nikdy nezahráli?

Pedro:Těch kapel s kterýma bych si chtěl zahrát je určitě víc, už se nám splnilo pár takových přání - hráli jsme s Los Fastidios či s Non Servium, zážitek. Ale s kým bych si fakt chtěl zahrát je The Oppressed! Legenda! A kapel s kterýma bych na jedno podium nevlezl je taky dost….
Karlos: Se svým psem. Hrál by na bicí.
Brudr:Zahrál bych si z Kaos Urbano. Nikdy bych si nezahrál s Petrem Mukem, protože nesnáším jeho falešný hlas a jeho rozbité zrcadlo.

Proslýchá se, že máte rádi vůni hnoje a váš kytarista je kombajnista. Co je na tem pravdy?

Pedro:Jako správní agroskins máme zakoupené od jedné nejmenované kosmetické firmy vůni hnoje ve spreji. I když já preferuji klasický kravský hnůj "Dech pastvin", mám pocit, že Bad je fajnšmekr a že preferuje jemný králičí trus "Svěží ušáček" ha ha ha…Karlos nám nechce prozradit, čím se živí. Tak nevím…Ale hnojem smrdí fest che che!
Karlos: Kombajny to je moje a válení se v silážních jamách.To je boží….
Brudr:Skinhed! skinhead! bomber, lopata, hnůj. To je moje ty Jarmile.
BAD: I když ke kolchozničení teď mám z kapely zřejmě nejkladnější vztah, musím přiznat že je to pro mě celé spíše dobrá legrace. Ale nesmím to říkat moc nahlas - chlapi to berou opravdu vážně a nerad bych, aby mě pak ukopali gumákama či propíchli vidlema. :-D S tím parfémem jsi Pedro těsně vedle. "Svěžího ušáčka" mám jen pro sváteční dny, běžně používám spíše exkluzivní a všemi oblíbený "Capův střik". Ha ha ha.

Co považujete za svůj dosavadní největší úspěch?

Pedro: Pro mě je úspěch, že nám to v kapele šlape a že jsme dobrá parta a že se nám podařilo vydat CD, které si kupodivu našlo své posluchače, kterým se libí. :-) Jinak samozřejmě koncert s Non Servium a Los Fastidios.
Karlos: Že jsem koupil levně na vinylu lp BATHORY Hammerheart.
Brudr: Že mě povýšili v práci z dělníka na dělníka s výplatou o 320kč vyšší.
BAD: Jsem především rád, že jsme se s klukama vůbec dali dohromady. Doufám, že nám kapela a přátelství vydrží ještě hodně, hodně dlouho.

Jaké máte plány do budoucna?
Pedro: Pokračovat dál a svou muzikou provokovat a nasrat ještě hromadu lidí he he…

Karlos: Asi sehnat líp placenou práci, kde se dá zašívat. Koupit s přítelkyní domek, nasadit slépky, myslím aj kozu atd… ….na arteple seru, to už se nevyplatí... :-D
Brudr: S grupou bych chtěl časem nakrůtit nějaké split cd s podobně smýšlející grupou. Můj osobní plán do budoucna: koupit houseboat někde v Itálii a každé ráno chytat ryby. Pracovat za mě bude robot. :-)
BAD:Nejpozději koncem příštího týdne bych chtěl podnítit vypuknutí sociální revoluce..ha ha ha

Chcete něco vzkázat našim čtenářům nebo někoho pozdravovat?

Pedro:Chtěl bych jen vzkázat lidem, co si to dočtou až sem - hlavně používejte svou hlavu a nenechte se oblbovat a manipulovat! Nikdy a nikým!
Díky všem, co nám držíte palce, co nás zvete na koncerty, co přijdete na koncert nás podpořit.
Vážíme si toho! Moc! Dík všem a držte se!
Karlos: Chci poděkovat všem kdo nám kdy udělal koncert, dal nám nažrat, umožnil přespat či nám jakkoliv pomohl.
Brudr: Dík za rozhovor, dík všem co nám pomohli a drží nám pěsti. Oi!
BAD: Díky všem za podporu!

Díky za rozhovor.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Fred_Perry69 Fred_Perry69 | Web | 4. srpna 2008 v 22:55 | Reagovat

no hej chlapi ale uz aj na TEPLU budete chodit TEPLA + MARATICE 4EVER CREW

2 ANONIME ANONIME | E-mail | 23. srpna 2008 v 12:16 | Reagovat

Viděl někdo většího blba???

3 Kaktus Kaktus | Web | 28. srpna 2008 v 13:02 | Reagovat

Jako kde? Koho myslíš?

4 honza honza | 4. prosince 2008 v 16:51 | Reagovat

myslim si ze tahle kapela ma smysl v tom co dela a texty hovori za vse nesnasim nacky !!!!!!

5 skin girl skin girl | 14. prosince 2009 v 19:30 | Reagovat

Jen tak dál LS!!!Oi!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama