Love Football Hate Racism

17. září 2007 v 21:12 | Ultrasáček
V posledních měsících jste mohli vidět na televizních obrazovkách reportáže,jak se na fotbalovém utkáni skandují urážky na hráče jiné pleti nebo dokonce jsou i nějaké transparenty.
Nejnovější kauze hráče Sparty Pavla Horváta,když šel uklidňovat fanoušky tak dvakrát zvedl pravici.Většina fanoušků tvrdí že tohle gesto bylo fašistické a že moc dobře věděl o co jde. Nejslavnější fotbalový tým v ČR se toho musel samozřejmě nějak vymluvit, ale myslím,že se jim to moc nepovedlo a to že dvakrát zahajluje, a pak do tisku napíšou jak ho to mrzí, je úplná blbost. Na stránce www.sport.cz je anketa v které hlasovalo už přes 14553 lidí a toho víc jak 59% lidí si myslí že gesto Pavla Horvátha bylo rasistické.
Pro srovnání s italskou sérii A kde se vyskytl podobný případ hráče Di cania z italského Lazia Řím.I on pozdravil fanoušky nejtvrdšího jádra fašistickým pozdravem.Na rozdíl mezi Di Caniem a Pavlem Horváthem je ten že Dicanio nepopírá obdiv k válečnému vůdci Itálie Musolínimu,Di Canio má dokonce má dokonce vytetovaná nápis DUX což v překladu znamená vůdce.Pavel Horváth pro porovnáni musí obětovat jednu svoji výplatu na zaplacení pokuty 200 tisíc korun českých,Di canio musel uhradit částku Deset tisíc Euro což je cca 300 tisíc což je pro hráče který má roční příjem nějaký ten milion směšné!
Aspoň vidíte kam ten fotbal spěje a proto LOVE FOOTBALL HATE RACISM!
Přijďte se pobavit seznámit se novými lidma a zahrát si fotbal!
"Co je LFHR?
Love Football Hate Racism je kampaň a aktivita, jejímž hlavním cílem je boj proti rasismu a stále vzrůstající komercializaci profesionálního fotbalu. Máme rádi tuhle hru a nenecháme si ji ničit rasistickými projevy fanoušků na stadionech ani manažery, kteří ve fotbale vidí akorát způsob, jak si ještě více namastit kapsu. Fotbal by měl patřit především hráčům a tolerantním fanouškům, ne rasistům a byznysmenům.
Primární činností Love Football Hate Racism je organizování amatérských fotbalových (a jiných) turnajů. Spíše než o výsledky jednotlivých zápasů nám jde o vytvoření přátelské atmosféry během hry, chceme, aby se turnaje staly místem, kde se mohou setkávat lidé s podobnými postoji a vzájemně se poznávat. Jak už plyne ze samotného názvu naší aktivity, klademe si za cíl propagaci antirasistických myšlenek, a to především ve spojitosti s fotbalem - neboť z mnoha fotbalových tribun se postupem času stává spíše jakási pomyslná základna české neonacistické scény. Negativní stanovisko zastáváme i vůči jakékoliv jiné formě diskriminace - snažíme se ukázat, že fotbal je tu pro všechny. To nás vedlo k myšlence vytvoření smíšených družstev - v každém (celkem šestičlenném) týmu by tak měly figurovat minimálně dvě osoby ženského pohlaví.
Cílem LFHR není však pouze organizace sportovních utkání. Antirasistické myšlenky chceme také prosazovat šířením různých informačních letáků, samolepek a dalších tiskovin či spoluprácí s podobně zaměřenými aktivitami. Pomocí tohoto webu (a v budoucnu snad i LFHR newsletteru) bychom vás chtěli informovat o protirasistických aktivitách, organizacích či naopak rasistických kauzách ve fotbale."
Kdy: 29.Září 2007 sraz 10:00
Kde:V Praze u strahovských kolejí
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Last Strike Last Strike | 1. října 2007 v 13:57 | Reagovat

Oi! skchyni! Toz dobreee dobree ale chtelo by to dalsi clanecek. Jinak dobra prace kucíííí:-)

Maratice Ultras Forever!

2 Kaktus Kaktus | 4. října 2007 v 6:59 | Reagovat

Díky

3 Dyno Dyno | E-mail | 17. října 2007 v 21:39 | Reagovat

diky kuci ze drzíte ty dementy nackovský podvodou!Nepatrej knam jen si tak řikaj a pak to odsíráme mi fuck off naci ! Oi Oi Oi!

4 Kaktus Kaktus | 28. listopadu 2007 v 13:13 | Reagovat

Nemáš zač!

No pasaran!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama